USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Casa Villa Luguianga Villa De Leyva Villa de Leyva Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Português Русский Svenska Türkçe
  • Kontakt

Casa Villa Luguianga Villa De Leyva

ex. La Villa De Feeling By Dot Tradition

Förhandsbokning
2026-08-02
2026-08-03

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

73

Casa Villa Luguianga Villa De Leyva 3*

 Wi-Fi
 Spa & Hälsocenter

Solarium

 Rökning förbjuden

Rökfria rum

 Husdjur

Husdjur tillåtna


Det 3-stjärniga bekväma hotellet Casa Villa Luguianga Villa De Leyva ligger inom 1 km från Casa Museo Luis Alberto Acuña och mindre än 12 minuters promenad från Iglesia de Nuestra Señora del Rosario. Detta bekväma hotell erbjuder 11 rum med utsikt över bergen.

Villa de Leyvas centrum kan nås på 5 minuters promenad. Kulturella sevärdheter i området inkluderar Antonio Narinos husmuseum som ligger ungefär 1,1 km bort. Dessutom ligger Parque Antonio Ricaute ungefär 5 minuters promenad bort. Busstationen Terminal de transporte pubico är belägen på gångavstånd från Casa Villa Luguianga.

Vissa rum har matplats och balkong för din bekvämlighet. De är utrustade med privata badrum.

Gästerna kan njuta av det franska köket på restaurangen Entrepanes, som ligger mindre än 100 meter bort.


Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Rökfria rum
  • Wi-Fi
  • Parkering
  • Portvakt reception
  • Husdjur tillåtna
  • Säkerhet
  • Brandsläckare
  • Nyckelåtkomst

Mat och drycker

  • Matplats utomhus

Aktiviteter och avkoppling

  • Solarium

Service

  • Flygplatstransfer (mot avgift)
  • Hushållning
  • Biluthyrning
  • Utflykts-/biljettservice

På rummet

  • Sittgrupp
  • Uteplats
  • Terrass
  • Matbord
  • Tvättmaskin
  • Gratis toalettartiklar
  • LCD-TV
  • CD-spelare

Hotellregler

Incheckning: från 15:00 till 22:00
Utcheckning: från 07:00 till 12:00
Licensnummer56261

Vanliga frågor

  • 🌇

    Hur långt är centrum från hotellet Casa Villa Luguianga Villa De Leyva?

    Det tar 5 minuter till fots att komma från hotellet Casa Villa Luguianga Villa De Leyva till centrum.
  • Hur tar vi oss till det 3-stjärniga hotellet Casa Villa Luguianga Villa De Leyva från flygplatsen?

    Gäster på det 3-stjärniga hotellet Casa Villa Luguianga Villa De Leyva kan begära flygtransfer. Vi rekommenderar att du ringer i förväg för att bekräfta uppgifterna.
  • 🚗

    Var kan jag parkera min bil under vistelsen på hotellet Casa Villa Luguianga Villa De Leyva?

    Gäster på hotellet Casa Villa Luguianga Villa De Leyva kan parkera sina fordon på allmän parkering.
  • 💵

    Vad är priset för ett rum på detta 3-stjärniga hotell?

    Det genomsnittliga rumspriset på detta 3-stjärniga hotell är 39$. För mer information, kontakta hotellpersonalen.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-08-02
2026-08-03

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Casa Villa Luguianga Villa De Leyva, Colombia

Carrera 10 No 15-62 Casa Villa Luguianga, Villa de Leyva, Colombia

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © hotels-villa-de-leyva.com

All rights reserved